13 способів використання паракорду
Паракорд – легкий і міцний нейлоновий шнур, який традиційно використовувався у ВПС США (у стропах парашута, звідки і походить його назва – «parachute cord») за часів Другої світової війни. Одного разу під час вилазки десантники помітили, що паракорд є досить ефективним при вирішенні багатьох інших завдань. Зараз він використовується рівною мірою як військовими, так і цивільним населенням, причому стрімко набирає все більшу і більшу популярність у останніх.
Армійський паракорд має 6 різновидів. Ми сфокусуємося на паракорді найкращої якості, який також є найбільш доступним для індивідуального використання: це військовий паракорд III типу, який так само часто називається і Mil-spec паракорд 550.
Паракорд складається з сердечника та обплетення. Серце складається з 7 переплетених між собою ниток, кожна з яких, у свою чергу, сплетена з трьох. Обплетення складається з 32 переплетених між собою нейлонових ниток. Завдяки такій складній структурі досягається відносно гладка текстура шнура, і, крім того, паракорд має розривне навантаження в 250 кг (тільки обплетення характеризується розривним навантаженням в 70 кг).
Так як сировина використовується нейлон, паракорд є досить еластичним шнуром. Залежно від застосування це може бути як перевагою, так і недоліком. Так само завдяки нейлоновим ниткам, паракорд III 550 швидко сохне і не схильний до гниття. У діаметрі – 3,2 мм (діаметр варіюється від 3 до 4 мм – 1/8-5/32 дюйми) і витримує навантаження 550 фунтів (250 кг).
Учитывая большое количество переплетенных нитей в сердечнике, плюс нити в оплетке, имея 100 метров паракордового шнура, при необходимости вы получаете более 700 метров прочной и легкой нейлоновой/полиэстеровой нити!
Нейлон має хороші експлуатаційні характеристики та при взаємодії з УФ-променями. У барвники додаються спеціальні елементи, що інгібують негативний вплив ультрафіолету. Завдяки цьому паракорд значно довше зберігає свої характеристики. Звичайно, з часом, при постійному знаходженні під прямим сонячним промінням, колірні та зносостійкі характеристики паракорду слабшають. Це характерно для всіх видів волокон, проте нейлон все-таки показує себе набагато краще за інших.
Постійне тестування якості сировини, контроль протягом усього процесу виробництва та технічне випробування готового продукту підтверджують, що всі компоненти і кінцевий продукт відповідають і часто навіть перевершують державні стандарти (вимоги).
13 способів використання паракорду:
Стійкість паракорда до утворення цвілі та гниття, діаметр всього близько 3 мм, 7 ниток у сердечнику та 32 – в оплетці дає безліч варіантів його застосування. Тут ми наведемо деякі приклади використання паракорду, і у більшості паракорд допоможе вижити, якщо ви опинилися в надзвичайній ситуації.
1) Браслети, темляки та пояси: у непередбаченій побутовій ситуації завжди непогано мати під рукою кілька метрів міцного та еластичного шнура. Наприклад, потрібно прикріпити вантаж на дах авто – все, що вам потрібно – це розплести браслет із паракорду та пояс та – вуаля! – все необхідне виконання цього завдання вже у вас під рукою. Це особливо зручно у поході, адже у вас завжди під рукою функціональні та легкі речі, які при цьому не займають місця у вашому рюкзаку.
2) Повідці та нашийники для домашніх вихованців: ви можете сплести відмінний нашийник та повідець своїми руками – завдяки міцності, зносостійкості та гідрофобним характеристикам, паракорд ідеально підходить для цих цілей.
3) Ручна пилка: сильно натягнутий відріз паракорду може бути використаний як ручна пилка. Таким чином ви зможете розрізати тканини.
4) Полювання: універсальний парашутний шнур може бути використаний для побудови пасток, як для дрібної, так і для досить великої дичини. Одна-дві нитки сердечника можуть бути використані як рибальська волосінь або для створення силіків для тварин.
5) Міцна нитка: нитки сердечника – тонкі та дуже міцні – ідеально підходять для дрібного ремонту одягу, наметів (і іншого туристичного спорядження), і навіть як зубна нитка!
6) Кемпінг: у будь-якій ситуації (плановій чи непередбаченій) при розбивці табору паракорд має велику сферу застосування. Завдяки його міцності та стійкості до гниття, парашутний шнур може бути використаний для перевязки хмизу, висмикування саджанців, підйому їжі на дерева для захисту від диких тварин, спорудження наметів та тимчасових притулків.
7) Разведение огня: нейлоновое волокно не возгорится, однако отлично аккумулирует тепло, а поэтому может быть использован в качестве трута для возгорания более крупной растопки. Так же вы можете использовать паракорд в качестве тетивы для лука – базовый и достаточно простой способ разжечь костер, находясь в полевых условиях.
8) Перша допомога: під час походу або кемпінгу при отриманні травми паракорд буквально може врятувати життя. Він може бути використаний як джгут, для закріплення шин під час перелому, створення імпровізованих нош із прутів.
9) Ремонт авто: так-так! Ви можете використовувати паракорд 550 для тимчасової заміни тросів та ременів в авто, наприклад, ременя генератора. Обовязково завязуйте вузли кожні 7-10 сантиметрів, щоб уникнути ковзання паракорду.
10) Скелелазіння: паракорд – не спеціалізована скелелазна мотузка, це факт, проте в екстрених ситуаціях він є відмінним виходом, оскільки легко витримає вагу вашого тіла (у випадку, якщо ви важите не більше 250 кг)
11) Вязання: володіючи певними навичками, ви легко зможете повязати з паракорду чохли для фляг і спортивних шейкерів, рибальські сітки або пташині силки.
12) Такелажні системи: де б ви не були - на околицях будинку або в лісі, хороша такелажна система із застосуванням паракорду дозволить вам піднімати і спускати вантажі, що значно перевищують вагу вашого тіла.
13) Супер-міцна мотузка: якщо міцності паракорду буде недостатньо для виконання ваших завдань, ви можете використовувати шнур, щоб сплести більш міцну мотузку для буксира або, наприклад, витягування автомобіля, що застряг.
Паракорд ідеально підходить для кемпінгу, веслування, вітрильного спорту, садівництва або будь-яких інших завдань, де потрібне міцне та зносостійке волокно. Завдяки великій кількості ниток у сердечнику, паракорд може стати в нагоді і при риболовлі, як ниток, мереж, пасток, а так само для виживання у безлічі надзвичайних ситуацій.
Відомо застосування паракорду навіть космонавтами: у 1997 році в рамках програми Спейс Шаттл, паракорд використовувався для проведення технічного обслуговування та заміни наукових приладів на космічному телескопі імені Хаббла.
Нещодавно ми провели опитування на Facebook, де спробували зясувати улюблене застосування паракорду серед наших покупців та отримали велику кількість абсолютно різних відповідей. Як ви можете побачити з діаграми, паракорд може бути використаний практично в будь-якій ситуації як для виживання, кемпінгу, так і для повсякденних завдань. Багато хто говорив нам, що просто неможливо виділити один спосіб використання, оскільки відмінно підходить для багатьох ситуацій. Більшість покупців схилялася до того, що вони ніколи не виходять з дому хоча б без маленького відрізку паракорду!